Svadobný fotograf

Od V Svadba Komentáre vypnuté na Svadobný fotograf

Ako uloviť v mori svadobných fotografov toho správneho?

Svadba je dôležitý moment nielen v živote ženy. Možno jeden z najdôležitejších. Veríme, že naša polovička bude osobou, ktorá nás bude životnou cestou sprevádzať až po jej koniec. Veď nie nadarmo si počas obradu sľubujeme vernosť až kým nás smrť nerozdelí. Práve preto chceme svadobný deň naplánovať tak, aby mal čo najbližšie k dokonalosti. To znamená, že sálu, výzdobu, hudbu, jedlo, ale aj kvalitný foto a video záznam musíme zvoliť naozaj precízne. Ako však vybrať toho najlepšieho fotografa?
Foto Klčo svadobné fotografie_01

Kvalita bude vždy viac, ako kvantita

Svadobné hostiny si spájame s rôznymi zážitkami. Či už ide o spomínané kvalitné jedlo, dobré víno, tancovanie do ranných hodín alebo stretnutia s rodinou, ktorú sme dlhšie nevideli. Všetky tieto aspekty nám spolu vytvoria nezabudnuteľné spomienky, ktoré však nechceme mať iba v našich mysliach, ale chceme sa o ne podeliť aj s našim okolím. Práve k tomu nám dopomôžu kvalitné fotografie. Fotografov je v dnešnej dobe mnoho, máme si z čoho vyberať. No vlastniť zrkadlovku ešte z nikoho fotografa nespravilo. Preto pozerajme v prvom rade na skúsenosti a portfólio, až potom na cenu. Svadobné fotenie patrí medzi najnáročnejšie a aj skúsený fotograf máva pred svadbou často krát trému. Jeden z najznámejších slovenských fotografov, Tibor Huszár raz povedal, že tak, ako sa spisovateľ musí najprv vypísať aby písal dobré knihy, tak iba roky skúseností dokážu vytvoriť fotky, ktoré rozprávajú príbeh. To je to, čo svadobné fotky robia – rozprávajú príbeh.

Foto Klčo svadobné fotografie_03

Reportér či umelec?

Kvalitný svadobný fotograf musí zvládnuť oboje. Odfotiť detail zvládne takmer každý, kto sa foteniu venuje vo voľnom čase a má dobrý objektív. Nájsť správne miesto na fotenie, správnu kompozíciu, nachystať správne pózy, vystihnúť emóciu, vedieť pracovať so svetlom a technikou, to je len niekoľko schopností, ktoré sú potrebné pre zvládnutie umenia zvaného svadobné fotenie. Krásnymi portrétmi to však zďaleka nekončí. Nasledujú dlhé hodiny strávené v neznámom prostredí s rôznymi svetelnými podmienkami, na ktoré je potreba sa dôkladne pripraviť. Tu sa ukážu tie nemenej dôležité reportérske schopnosti.
K+P_1083 foto klco resize

Práca s ľuďmi

Technické zručnosti, či umelecké cítenie fotografa sú jednoznačne dôležité, ale nemenej podstatný vplyv na celkový dojem z jeho práce má schopnosť práce s ľuďmi. Pretože fotograf nikdy vopred nevie, s kým sa na svadbe stretne, kto bude aká povaha, kto bude mať aké požiadavky. Musí sa jednoducho prispôsobiť a za každých okolností prejavovať svoju priateľskú povahu, vďaka ktorej sa všetci budú v jeho spoločnosti cítiť dobre.

Za dvadsať rokov dobre vieme, ako na svadobné fotky

Fotografia je práca jednotlivca. Ak však chceme jeho výsledku dodať ešte niečo navyše môžeme využiť služby osvetľovača, či stylistu. Za dvadsať rokov aktívnej práce s fotografiou vieme, ako dosiahnuť vašu spokojnosť a zhmotniť vaše spomienky, ku ktorým sa vždy radi vrátite. Obráťte sa na nás a my veľmi radi prispejeme k tomu, aby mal váš svadobný deň to, čo od neho očakávate.
scan0008fotoklco

Pozrite si aj našu galériu svadieb http://fotovideostudio.sk/svadobnefotky/

Komentáre sú uzavreté.